• Kontrast strony

W ostrowskim Hufcu Pracy mimo rozpoczynających się ferii zimowych uczestnicy, absolwenci i wychowawcy po raz kolejny zaangażowali się w pomaganie osobom potrzebującym wsparcia finansowego.

Uczniowie z Rady Młodzieży i Klubu Aktywnych aktywnie zaangażowali się w wykonanie aniołów, które zostały przekazane na licytację do Przedszkola nr 9 im. Misia Uszatka w Ostrowie Wielkopolskim. Środki finansowe z licytacji zostały przekazane fundacji o charakterze filantropijnym, zajmującej się działalnością w zakresie ochrony zdrowia oraz działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej osób starszych i dzieci.

– Wykonanie aniołka było dla mnie niezwykłym i ciekawym zadaniem. Bardzo się cieszę, że anioł został przekazany na licytację a pieniądze ze sprzedaży pomogą potrzebującym. – dodaje Julia Małolepsza.

W ostrowskim Hufcu Pracy dzięki aktywności Rady Młodzieży i Klubu Aktywnych prowadzona jest także akcja charytatywna na rzecz absolwentki Hufca Pracy w Ostrzeszowie – Moniki Grzesiak i Anny Fluder – pracownika Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych. Prowadzone przedsięwzięcia cieszą się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem młodzieży, absolwentów i wychowawców. 

– Chętnie uczestniczę w akcjach, które przyczyniają się do zbierania pieniędzy dla osób, które tego potrzebują. Jestem zadowolona, że wykonany przeze mnie aniołek cieszył się dużym zainteresowaniem, został zlicytowany a pieniądze zostały przeznaczone na szczytny cel. – dodaje Karolina Przybylska.

Uczestnicy Hufca Pracy w Ostrowie Wielkopolskim, absolwenci i wychowawcy stale angażują się w przedsięwzięcia, które mają na celu niesienie pomocy chorymi poszkodowanych przez los.

01.02

Tekst i zdjęcia: Monika Krzywda-Błaszczyk

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.