Na wiele pytań związanych z otwieraniem jednoosobowej działalności gospodarczej młodzież mogła poznać odpowiedzi podczas warsztatów przeprowadzonych przez doradcę zawodowego w Zespole Szkół Zawodowych w Kole.

W trakcie zajęć pod nazwą "ABC prowadzenia działalności gospodarczej" młodzież realizująca kształcenie na poziomie III klasy Szkoły Branżowej I stopnia została uświadomiona, że zakładanie firmy to nie tylko rejestracja działalności, ale przede wszystkim: pomysł, planowanie, strategia i wykonanie.

Jakie są formy działalności gospodarczej? Jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą? Jakie są wady i zalety prowadzenia własnego biznesu? Czym charakteryzuje się nierejestrowana działalność gospodarcza? Co to jest biznesplan? Są to tylko przykładowe pytania, na które młodzież mogła uzyskać informacje. Zdobyta wiedza z pewnością ułatwi i sprawi, że założenie własnej firmy nie będzie wejściem w nieznane.

Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze i zostały zwieńczone quizem, który został przeprowadzony za pomocą aplikacji kahoot. Osoby, które uzyskały najwyższy wyniki, otrzymały słodkie upominki.

Tekst: Daria Modelska
Zdjęcia: Anna Mazurek

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.