• Kontrast strony

Każdy młody człowiek, który zakończy etap edukacji, prędzej czy później będzie musiał postawić pierwsze kroki na rynku pracy. Niezależnie od zdobytego wykształcenia, uprawnień zawodowych i innych kwalifikacji pracodawcy będą go pytać o umiejętności miękkie. Do umiejętności tych zaliczyć można m.in.: szybkie nawiązywanie kontaktu, otwartość, inspirowanie do działania, pracę w zespole czy rozwiązywanie konfliktów.

Podczas zajęć grupowych i warsztatów, które odbywały się w szkole, czy w instytucjach zajmujących się rozwojem zawodowym i społecznym młodzieży, takich jak Ochotnicze Hufce Pracy, młodzież miała okazję poznawać i szlifować tego rodzaju umiejętności, które często przydają się też w życiu zawodowym i osobistym. W czasach pandemii, w czasach kiedy każdy z nas powinien, w miarę możliwości, spędzać czas w domu, również możemy rozwijać tego typu umiejętności, np. przystosowanie się do zmieniającego się środowiska, radzenie sobie ze stresem czy organizacja czasu wolnego. Nie ważna jest forma, tradycyjna czy online. Ważne jest pozytywne nastawienie i motywacja do pracy nad sobą.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.