• Kontrast strony

Od wielu lat dużym zainteresowaniem uczestników OHP cieszą się Mistrzostwa Śląska Ochotniczych Hufców Pracy w Siłowaniu na rękę. W tym roku odbyły się już po raz dziewiąty. Zorganizowane przez Śląską WK OHP i Hufiec Pracy w Jaworznie miały miejsce w jaworzyńskiej Hali Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, a udział wzięły w nich reprezentacje z dwunastu jednostek Śląskiej Komendy, maksymalnie po czterech uczestników z każdej jednostki (trzech chłopców w każdej kategorii wagowej oraz jedna dziewczyna w kategorii Open). Kategorie wagowe chłopców: do 65 kg, do 80 kg, pow. 80 kg. Dziewczęta: Open bez podziału na kategorie wagowe. Mistrzostwa prowadził, zgodnie z przepisami Federacji Armwrestling Polska, kilkunastokrotny mistrz Polski w tej dziedzinie trener Mariusz Grochowski. W kategorii Open dziewcząt zwyciężyła Julia Gwóźdź z Hufca Pracy w Siemianowicach Śląskich, drugie miejsce zajęła Dominika Chromy z Jaworzna, a na trzecim miejscu uplasowała się Beata Pilch z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wiśle. W kategorii chłopców do 65 kg najlepszy okazał się Marcin Kot ze Środowiskowego Hufca Pracy w Częstochowie, na drugim miejscu podium stanął Piotr Tomaszko z OSiW w Wiśle, a na trzecim – Karol Łaskawiec z hufca w Sosnowcu. W kategorii chłopców do 80 kg zwyciężył Konrad Lorek z hufca w Tychach, na drugim miejscu uplasował się Rafał Piecha z Żywca, a miejsce trzecie zajął Igor Owczarz z OSiW w Dąbrowie Górniczej. W kategorii chłopców powyżej 80 kg pierwsze miejsce zajął Jakub Biernat z Żywca, drugie – Piotr Gawłowski z Jaworzna, trzecie – Mateusz Biernat z Żywca. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył hufiec z Tychów, za nim znalazł się Żywiec, a następnie Środowiskowy Hufiec Pracy z Częstochowy. Na koniec mistrzostw Wojewódzki Komendant Śląskiej WK OHP Arkadiusz Sobków wręczył zwycięzcom nagrody oraz złożył podziękowania za ufundowane puchary i medale dla dziekan jaworzyńskiego Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu Nataszy Starik. W imieniu pani dziekan przyjęła je prodziekan Agnieszka Kowalczyk. Podziękowanie zostało również przekazane dla dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie Dobiesława Derdy za udostępnienie Hali Sportowej MCKiS, które z kolei w jego imieniu odebrał wicedyrektor Piotr Jania. [Best_Wordpress_Gallery id="388" gal_title="Śląsk_Siłowanie na rękę_2018"]