• Kontrast strony
Zambrów: Zmieniamy nawyki na lepsze

Zdrowy styl życia ma co raz więcej zwolenników. Wszyscy chcemy lepiej wyglądać, być w lepszej formie fizycznej i cieszyć się dobrym zdrowiem. Do tego nie trzeba nikogo przekonywać. W praktyce nie zawsze znajdujemy czas, żeby o siebie zadbać. Jak to zmienić? Rada Młodzieży wraz z Samorządem szkolnym dnia 15.03.2023 zaprosiła na spotkanie wielokrotnego Mistrza Polski w kulturystyce i fitness p. Mateusza Ramatowskiego. Obecnie jest trenerem personalnym i nadal swoją karierę zawodową.

Pan Mateusz opowiedział nam dziś jak zmienić swoje nawyki żywieniowe i jak zadbać o swój rozwój fizyczny. Zaznaczył, że należy zacząć od podstaw, czyli uświadomienia sobie, że na zdrowy styl życia składają się decyzje i wybory podejmowane każdego dnia, a dotyczą one różnych sfer życia: odżywiania, aktywności fizycznej, higieny snu. Ruch w życiu jest bardzo ważny. To podczas aktywności fizycznej wydzielamy endorfiny nazywane hormonami szczęścia". To one odpowiadają za dobre samopoczucie i zadowolenie z siebie. Korzyści, które niesie ze sobą codzienna aktywność fizyczna, jest jednak o wiele więcej. Uprawianie sportu pomaga nam także utrzymać prawidłową masę ciała, wzmocnić odporność, zredukować stres i napięcie. Mamy nadzieję, że uda się większości naszej młodzieży wprowadzić te cenne rady do swojego życia.
Panu Mateuszowi Ramatowskiemu serdecznie dziękujemy!

Zambrów: Zmieniamy nawyki na lepsze Zambrów: Zmieniamy nawyki na lepsze Zambrów: Zmieniamy nawyki na lepsze Zambrów: Zmieniamy nawyki na lepsze

Autor tekstu i zdjęć: Ewa Fabiańska – opiekun Rady Młodzieży

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.