pdptr

dkba1

Na początku lutego, od roku 2004, obchodzony jest Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu, dzięki Komisji Europejskiej. W Polsce organizacją tego dnia zajmuje się Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”. W ramach tego dnia uczestnicy Hufca Pracy w Zambrowie pod opieką wychowawców: Grażyny Dembek, Ewy Fabiańskiej, Justyny Jabłońskiej oraz Justyny Bazylewicz przyłączyli się do akcji Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP #offlinechalange #podlaskaoffline.

Wychowankowie, aby oderwać się od ciągłego siedzenia „w sieci”, podjęli stawiane im wyzwania i takim oto sposobem przyczynili się nie tylko do polepszenia własnego samopoczucia, ale także do pomocy innym. Uczestnicy wspólnie przygotowali plakat promujący wzięcie udziału w akcji #podlaskaoffline, wykonali gazetkę tematyczną o bezpiecznym Internecie i profilaktyce nowotworowej, które zawisły na ścianach hufca. Wszystkie grupy wychowawcze wykonały na godzinach wychowawczych test wiedzy online o Dniu Bezpiecznego Internetu w Podlaskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP.

Młodzież spotykała się w małych grupach w hufcu i spędzała czas grając w gry planszowe. Było także się honorowe oddawanie krwi, wyprowadzanie psów sąsiadów na spacer, zajmowanie się najmłodszymi pociechami w rodzinie, a telefony w tym czasie poszły w odstawkę. Przeprowadzone zostały również rozmowy podsumowujące wszystkie działania podjęte przez młodzież, aby ograniczyć korzystanie z Internetu i różnych urządzeń. Młodzież dzięki akcji #podlaskaoffline dowiedziała się jak korzystać z Internetu, aby unikać niebezpieczeństwa, które tam czyha. Działania spotkały się z pozytywnym odbiorem przez uczestników, a wszystkie spotkania odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych.

hpzambrow dzienbezpiecznegointernetu 19022021 2

Autor tekstu: Justyna Bazylewicz – mł. wychowawca Hufca Pracy w Zambrowie
Zdjęcia: Justyna Bazylewicz oraz Justyna Jabłońska – wychowawca Hufca Pracy w Zambrowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.