• Kontrast strony
Zambrów: Tolerancja – to nie boli

16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji – to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Głównym celem tego dnia jest uświadamianie społeczeństwa o niebezpieczeństwie związanego z konsekwencjami dyskryminacji. Ten czas może być też okazją do głębszej refleksji na temat nietolerancyjnych zachowań w wielu aspektach.

W dniu 23 listopada 2022 roku młodzież z klasy IB w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie podjęła dyskusje na temat TOLERANCJI. Celem spotkania było uświadomienie tego, że każdy z nas jest inny, ale wszyscy mamy podobne marzenia, zainteresowania, potrzebujemy przyjaciół, miłości, szacunku, akceptacji.

Uczestnicy zastanawiali się nad własną postawą w odniesieniu do ludzi, z którymi współżyją. Na koniec zajęć wykonali plakaty promujące ideę tolerancji, zamieszczając na nim hasła o harmonii w różnorodności. Coroczne obchody dni tolerancji mają na celu zwrócenie uwagi na problem nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu.

Zambrów: Tolerancja – to nie boli Zambrów: Tolerancja – to nie boli

Autor tekstu i zdjęć: Mariola Chojak - wychowawca Hufca Pracy w Zambrowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.