14 października w całej Polsce obchodzone jest święto Komisji Edukacji Narodowej. W tym roku Hufiec Pracy w Zambrowie wraz ze szkołą postanowił uczcić ten dzień w inny sposób. Każdy uczeń miał za zadanie napisać felieton na temat „Co daje wykształcenie? – o tym, że warto chodzić do szkoły”. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w wyżej wymienionym konkursie przeprowadzonym przez Ewę Fabiańską i Katarzynę Dams – nauczyciela języka polskiego. Spośród prac komisja wyłoniła trzy najlepsze, za które autorzy felietonu dostali bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zostały one wręczone 13 października 2021 roku podczas uroczystego spotkania.

I miejsce zajęła uczennica klasy II – Natalia Ostasiuk
II miejsce zajęła uczennica klasy III B – Julia Kuczyńska
III miejsce zajął uczeń klasy III B – Mateusz Bączyk

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

W dalszej części spotkania z uczniami dyrektor szkoły – Małgorzata Leszczyńska – nawiązując do tematyki konkursu przedstawiła zalety kształcenia przez całe życie, mówiła m.in. że wiedza poszerza horyzonty, że trzeba ją ciągle aktualizować, jest też podstawą sukcesu zawodowego, a sama nauka odmładza, dodaje pewności siebie i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji o edukacji w krajach trzeciego świata, gdzie dzieci chcą się uczyć, ale często nie mogą, co dało uczestnikom do myślenia i zastanowienia się nad swoim dalszym życiem.

hpz_dzienedukacji_221021_01
hpz_dzienedukacji_221021_02
hpz_dzienedukacji_221021_03
Previous Next Play Pause
1 2 3

Autor tekstu: Ewa Fabiańska – wychowawca Hufca Pracy w Zambrowie
Autor zdjęć: Tadeusz Chludziński – pracownik szkoły

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.