15 czerwca 2021 roku w klasie I Branżowej Szkoły I stopnia nr.3 im. Janusza Korczaka w Zambrowie odbyły się zajęcia pt. „Reintegracja ze śmiechem”. Spotkanie miało na celu rozluźnienie wśród uczestników hufca napięcia związanego z powrotem w mury szkoły i uświadomienie młodzieży, że każdy z nich jest indywidualnością.

Uczestnicy za pomocą „pantomimy” mieli przekazać swoje uczucia. Najbardziej zabawne okazało się wypisanie na namalowanych łapkach swoich pozytywnych i negatywnych cech, a spisanie ich na jednej wspólnej łapce był jedną wspólną zabawą z uśmiechem na twarzy. Utrwalone wspólnie cechy charakteru będą im przypominać do kogo mogą się zwrócić o pomoc. Wszyscy uczestnicy jednomyślnie i jednogłośnie oświadczyli, że takich zajęć potrzebowali.

hpz reintegracja 17062021 02 hpz reintegracja 17062021 03

Autor tekstu i zdjęć: Justyna Jabłońska - wychowawca Hufca Pracy w Zambrowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.