• Kontrast strony
Zambrów: Historia naszego miasta

W dniu 23 listopada 2022 roku uczestnicy hufca z klasy IB z ZSA w Zambrowie odwiedzili Regionalną Izbę Historyczną. Obiekt sam w sobie ma bogatą historię. Wybudowany na potrzeby wojska carskiego pod koniec XIX wieku, był już szkołą, klubem pracowniczym i siedzibą banku.

Podczas wizyty młodzież wysłuchała prelekcji historyka Pana Jarosława Strękowskiego, na temat ciekawostek z historii naszego miasta i regionu. Informacje te ugruntowały młodzież w przekonaniu, że Zambrów, to nasza mała ojczyzna. Uczestnicy hufca mieli możliwość poznać bogaty zasób eksponatów z okresów wojennych oraz wypróbować wojenny sprzęt (karabin) i poczuć się jak żołnierz Polski.

Wizyta w Regionalnej Izbie Historycznej miała na celu zainteresowanie młodzieży historią, szczególnie tą lokalną, dotyczącą Zambrowa. Takie krótkie lekcje pozwalają na przedstawienie historii naszego miasta, którą można oglądać już tylko na fotografiach.

Zambrów: Historia naszego miasta Zambrów: Historia naszego miasta Zambrów: Historia naszego miasta Zambrów: Historia naszego miasta Zambrów: Historia naszego miasta Zambrów: Historia naszego miasta

Autor tekstu i zdjęć: Chojak Mariola – wychowawca Hufca Pracy w Zambrowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.