• Kontrast strony
Zambrów: Handel ludźmi – jak się ustrzec

W Ciechanowcu dla uczniów kl. III Branżowej Szkoły zostało zorganizowane spotkanie z funkcjonariuszami Policji z Wysokiego Mazowiecka, którzy przeprowadzili akcję skierowaną do młodzieży. Na spotkaniu zostały przedstawione główne zagadnienia związane z tzw. żywym towarem. Młodzież usłyszała o sposobach pozyskiwania osób, wskazując przy tym na różne formy i skalę tego zjawiska oraz o różnych sposobach wykorzystania, m.in. na tle seksualnym czy zmuszania do żebractwa.

Spotkanie to było okazją do podniesienia świadomości młodych osób w zakresie rozpoznania zjawiska dotyczącego handlu ludźmi oraz przekazania podstawowych informacji, jak nie stać się jego ofiarą. Uczestnicy dowiedzieli się również, gdzie i jak szukać potrzebnej pomocy w sytuacji pojawiającego się niebezpieczeństwa. Na koniec spotkania policjant przypomniał, że na zetknięcie się z grupami przestępczymi trudniącymi się handlem ludźmi narażone są szczególnie osoby planujące wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy i lepszego życia, ale również młodzi ludzie wyjeżdżający na wakacyjny wypoczynek.

Zambrów: Handel ludźmi – jak się ustrzec Zambrów: Handel ludźmi – jak się ustrzec

Autor tekstu i zdjęć: Justyna Jabłońska wychowawca HP Zambrów

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.