• Kontrast strony
Zambrów: Czwartek słodki nie tylko tłusty

Zdrowie jest dla człowieka wartością podstawowa, więc należy o nie dbać. Uczestnicy Hufca z kl. I b z ZSA idąc myślą, że „Czwartek słodki nie tylko tłusty” postanowili podnieść swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Wykształcenie u uczestników postaw prozdrowotnych zaczęliśmy od prezentacji zasad zdrowego odżywiania i uświadomienia związku pomiędzy żywieniem a występowaniem różnych chorób.Po dyskusji młodzież przystąpiła do wykonania plakatu – Piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. To graficzne opracowanie zasad prawidłowego żywienia uświadomiło młodemu pokoleniu, iż zalecenia żywieniowe zawarte w piramidzie są szansą nie tylko na poznanie kilku ważnych i ciekawych faktów dotyczących właściwego odżywiania, ale także na utrzymywanie aktywności fizycznej i dbania o higienę.

Zambrów: Czwartek słodki nie tylko tłusty Zambrów: Czwartek słodki nie tylko tłusty Zambrów: Czwartek słodki nie tylko tłusty

Autor tekstu i zdjęć: Mariola Chojak – wychowawca w Hufcu Pracy w Zambrowie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.