pdptr

dkba1

Problem uzależnień zatacza coraz szersze kręgi. Sytuacja w kraju, a zwłaszcza pandemia Covid-19 bardzo temu sprzyja. W internacie Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie, w dniu 9 lutego, uczestnicy wypowiadali się na temat powodów, dla których sięgają po używki.

Trudno jest mówić o swoich problemach na forum. Uczestnicy w anonimowych ankietach odpowiadali na pytania związane z uzależnieniami. Jeden z wychowanków odważył się opowiedzieć o swoim uzależnieniu, jak się w nie uwikłał i jak radzi sobie z problemem. Uzmysłowił wszystkim słuchającym jak ważny jest drugi człowiek w momencie trudnej sytuacji życiowej, człowiek, który poda rękę, pomoże się podnieść, uwierzyć na nowo w siebie. Mamy nadzieję, że słuchające osoby wyciągną odpowiednie wnioski ze spotkania.

Autor tekstu i zdjęcia: Barbara Malicka – wychowawca Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.