• Kontrast strony
Wasilków: Wywiad z młodym mechanikiem laureatem konkursu – Sprawny w zawodzie

„Sprawny w zawodzie” to coroczny konkurs organizowany przez Komendę Główną OHP na szczeblach wojewódzkich. Jest to konkurs adresowany dla uczestników OHP kończących naukę w Branżowej Szkole, aby zweryfikować poziom wiedzy i umiejętności zdobytych na przestrzeni trzech lat nauki. Konkurs jest organizowany w różnych kategoriach, w tym roku był w kategorii fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, kucharz, BHP z elementami prawa pracy.

Paweł Sadkowski jest uczniem Branżowej Szkoły I im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce, realizującym praktyczną naukę zawodu mechanik pojazdów samochodowych w PKS NOVA w Białymstoku pod kierunkiem instruktora Pana Artura Zysk. Podczas wywiadu młody laureat podzielił się swoimi wrażeniami i myślami:

Wychowawca OSiW: Na początek - wielkie gratulacje Paweł! Bycie trzecim w całym województwie podlaskim to duży sukces! Jak się czujesz po wygranej?

Paweł: Dziękuję bardzo, jestem szczęśliwy i trochę dumny z siebie.

Wychowawca OSiW: My też jesteśmy z Ciebie dumni! A powiedz jakie zadania musiałeś wykonać?

Paweł: Na początku była część teoretyczna, pisaliśmy test składający się z 40 pytań. Ale z tej części nie jestem za bardzo zadowolony. Potem była część praktyczna i tu poszło mi znacznie lepiej.

Wychowawca OSiW: A co trzeba było zrobić w części praktycznej?

Paweł: Trzeba było sprawdzić samochód pod względem stanu technicznego: stan opon, płynów, świece, hamulce i numery samochodu. Komisja oceniała nas także pod względem BHP, jak używa i obchodzi się z narzędziami a także pod względem utrzymania porządku w miejscu pracy.

Wychowawca OSiW: A miałeś z czymś szczególną trudność, coś sprawiało Ci problem?

Paweł: Tak po czasie myślę, że mogłem stracić trochę punktów za nie używanie klucza dynamometrycznego i nie założenie pokrowca na siedzenie, ale to przez stres, bo na praktykach zawsze zakładam.

Wychowawca OSiW: No tak, przy konkursach zawsze występuje jakaś forma stresu, ale to dla Ciebie chyba też dobry wstęp do egzaminu zawodowego, który już niebawem.

Paweł: Tak, teraz jestem już trochę spokojniejszy o egzamin. Wiem już jak on będzie wyglądał i czego mniej więcej mogę się spodziewać. Muszę jeszcze trochę pouczyć się teorii.

Wychowawca OSiW: Na pewno będzie dobrze, mając takie doświadczenie. Nie żałujesz, że wziąłeś udział w takim konkursie?

Paweł: Nie, cieszę się bardzo, że miałem taką możliwość. Na pewno na egzaminie zawodowym będę wiedział, na co zwracać uwagę i do czego bardziej się przyłożyć.

Wychowawca OSiW: No to Paweł, życzymy powodzenia na egzaminie i wszystkiego dobrego na starcie w dorosłym życiu.

Paweł: Dziękuję bardzo.

Rozmowę z laureatem konkursu „Sprawny w zawodzie – mechanik pojazdów samochodowych” przeprowadził wychowawca OSiW OHP w Wasilkowie Magdalena Dubaniewicz-Kiełczyńska.

Wasilków: Wywiad z młodym mechanikiem laureatem konkursu – Sprawny w zawodzie

Autor tekstu: Magdalena Dubaniewicz-Kiełczyńska – wychowawca w OSiW w Wasilkowie
Zdjęcia: Marta Hakało – pedagog / kierownik internatu w OSiW w Wasilkowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.