• Kontrast strony
Wasilków: Warsztaty odkrywania talentów

„Nigdy nie będziesz tak dobrą kopią kogoś innego, jak oryginałem siebie”

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie gościł szkoleniowca i pasjonata Rafała Średzińskiego, który jest też podróżnikiem, kolarzem i sportowcem. Ten „ciekawy młody człowiek” na spotkaniu z podopiecznymi placówki pokazał, że ciężką pracą i determinacją można osiągnąć swój sukces i spełniać marzenia. Podawał dużo przykładów, które zainspirowały młodzież do działania, a przede wszystkim pokazały, że warto uwierzyć w siebie, dążyć do celu i być wytrwałym.

Prowadzący na warsztatach do młodzieży przytaczał takie oto m.in. prawdy życiowe: „Życie Twoich marzeń jest tuż po drugiej stronie strachu, jesteś niepowtarzalny i wyjątkowy już teraz” lub „Nigdy nie będziesz tak dobrą kopią kogoś innego, jak oryginałem siebie”. Na zakończenie spotkania młodzież stwierdziła, że sukces wymaga ciężkiej pracy, wnikliwości i oddania. Uczestnicy otrzymali zadania do wykonania w postaci drogowskazów. Młodzież mogła w tym dniu uczestniczyć w zajęciach grupowych i indywidualnych.

Spotkanie miało na celu, pokazanie prawdy, jako wartości istotnej w wychowaniu młodego człowieka, jak również zagrożeń występujących we współczesnym świecie .U progu dorosłego życia człowiek ma w głowie więcej pytań niż odpowiedzi. To dlatego prowadzący pokazał naszym uczestnikom jak dążyć do zrozumienia siebie, jak kształtować swoje zdanie, poglądy. Młodzież z chęcią wzięła udział w dyskusji.

Wasilków: Warsztaty odkrywania talentów Wasilków: Warsztaty odkrywania talentów Wasilków: Warsztaty odkrywania talentów

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Czajkowska – wychowawca OSiW w Wasilkowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.