• Kontrast strony

Światowy Dzień Ziemi, jak co roku, obchodzimy 22 kwietnia. Jest to inicjatywa społeczna, która zwraca uwagę na uwrażliwienie ludzi na potrzebę dbania o naszą planetę. Tegoroczna akcja niewątpliwie różni się od poprzednich edycji z powodu pandemii Covid-19. Pomimo to niewielka grupa uczestników przebywających obecnie w internacie, po zajęciach praktycznej nauki zawodu, przystąpiła do posprzątania terenu wokół Ośrodka oraz pobliskiego lasu. Młodzież wyposażona w worki i rękawice doskonale poradziła sobie z zadaniem uprzątnięcia śmieci. Zebrane nieczystości posegregowane zostały do worków na: szkło, papier oraz odpady zmieszane. Podczas inicjatywy pomiędzy uczestnikami wywiązała się także dyskusja na temat kształtowania proekologicznych nawyków w życiu codziennym. Sprzątanie było dla naszej młodzieży doskonałą lekcją ekologii.

osiwwasilkow swiatowydzienziemi 30042021 1  osiwwasilkow swiatowydzienziemi 30042021 4

osiwwasilkow swiatowydzienziemi 30042021 3

Autor tekstu: Ewa Wołkowycka, Barbara Czajkowska – opiekunowie Rady Młodzieży Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie
Autor zdjęć: Ewa Wołkowycka – opiekun Rady Młodzieży Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.