W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie gościliśmy zaprzyjaźniony Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Różanymstoku. Młodzież z ośrodka w Różanymstoku, na co dzień rozwija swoje zainteresowania z zakresu teatru tańca i sztuki cyrkowej pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów. Podczas spotkania z uczestnikami OSiW koledzy i koleżanki z Różanegostoku zaprezentowali swój kunszt w żonglowaniu, jeździe na monocyklu, oraz choreografię z użyciem pojek. Po wstępnym pokazie i zapoznaniu się z naszymi uczestnikami odbyły się warsztaty cyrkowe, podczas których mieszkańcy internatu mogli nauczyć się podstawowych sztuczek cyrkowych jak również wymieniać doświadczenia dotyczące życia codziennego. Warsztaty dostarczyły podopiecznym OSiW dużo frajdy i dobrej zabawy a wielu z nich odkryło w sobie nowe talenty.

Punktem kulminacyjnym spotkania był pokaz Fireshow w wykonaniu gości. Z uwagi na bezpieczeństwo wykonawców oraz widowni pokaz odbył się na wolnym powietrzu, na terenie ośrodka. Teatr ognia to niesamowite przeżycie wizualne, ale również duchowe. Tańczący na pojach ogień wprowadza, bowiem w widzu głębokie doznania energetyzujące, nastraja pozytywnie do otoczenia, daje poczucie bezpieczeństwa. Wspaniałe widowisko świetlne nie zostało niezauważone przez mieszkańców z najbliższego sąsiedztwa, którym również bardzo się podobało. Wizyta kolegów z Różanegostoku zakończona została występem rapera, który skradł serca naszych uczestniczek.

osiww_teatrognia_01122021_01
osiww_teatrognia_01122021_02
osiww_teatrognia_01122021_03
osiww_teatrognia_01122021_04
osiww_teatrognia_01122021_05
osiww_teatrognia_01122021_06
osiww_teatrognia_01122021_07
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7

Autor tekstu i zdjęć: Marcin Recz – młodszy wychowawca Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.