• Kontrast strony
Wasilków: Spotkanie z koordynatorem ruchu abstynenckiego ,,Próg Nadziei’’.

Jednym z priorytetów działalności Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie jest szeroko pojęta współpraca z podmiotami działającymi na rzecz lokalnej społeczności. Szczególnie owocnie przebiega współdziałanie z Ruchem Abstynenckim „Próg nadziei”.

W dniu 15.11.2022 r. odbyło się spotkanie z panem Piotrem Kisielewiczem koordynatorem Ruchu. Pan Piotr opowiedział o działalności Ruchu Abstynenckiego, przedstawił ofertę skierowaną do osób uzależnionych, a także mówił o przedsięwzięciach na rzecz dzieci i młodzieży. Problem uzależnienia nie jest tematem tabu, jest coraz częstszym problemem, z którym boryka się człowiek. Uczestnicy OSiW, wypowiadali się na temat powodów, dla których sięgają po używki. Bardzo często robią to pod presją rówieśników, chcą być akceptowani, chcą udowodnić swoją dorosłość. Z wypowiedzi wynikło, że najczęstszym powodem jest ciekawość, czyli sprawdzenie „jak to działa” – od tego wszystko się zaczyna.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Padły pytania dotyczące konsekwencji związanych z podejmowaniem nieodpowiedzialnych życiowych decyzji. Usłyszeliśmy wiele ciekawych historii, które dały młodzieży do myślenia. Dowiedzieliśmy się, jakie mogą być skutki zdrowotne i psychiczne w związku z zażywaniem narkotyków, spożywaniem alkoholu czy sięganiem po inne używki. Liczymy na dalszą współpracę z panem Piotrem i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz się spotkamy.

Wasilków: Spotkanie z koordynatorem ruchu abstynenckiego "PRÓG NADZIEI" Wasilków: Spotkanie z koordynatorem ruchu abstynenckiego "PRÓG NADZIEI" Wasilków: Spotkanie z koordynatorem ruchu abstynenckiego "PRÓG NADZIEI"

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Malicka – wychowawca Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.