W dniu 8 czerwca 2021 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie odbyły się zajęcia informacyjno-edukacyjne skierowane do młodzieży na temat problemów związanych z używaniem narkotyków, dopalaczy oraz nadużywania alkoholu. Zajęcia poprowadził pan Piotr Kisielewicz ze Stowarzyszenia „Próg Nadziei” w Wasilkowie.

Młodzież otrzymała wyczerpujące informacje czym są środki odurzające i alkohol, jakie spustoszenie sieją w organizmie i co zrobić jeśli taki problem uzależnienia zaistnieje. Uczestnicy dowiedzieli się, że narkotyki i alkohol to nie tylko uzależnienie, choroby psychiczne i inne problemy zdrowotne, ale to często trudne do przewidzenia zdarzenia, które komplikują życie im i osobom z nimi przebywającymi. Każdy z obecnych miał możliwość wypowiedzenia się o swoich odczuciach odnośnie spotkania. Młodzież wyszła z propozycją aby kontynuować dalej spotkania oraz wyraziła chęć uczestniczenia w podobnych zajęciach.

osiw prognadziei 09062021 02

Autorzy tekstu i zdjęć: Barbara Czajkowska, Ewa Wołkowycka – st. wychowawcy OSiW w Wasilkowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.