• Kontrast strony
Wasilków: Oddaj krew, podziel się cennym darem na Walentynki

Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie w związku z obchodzonymi Walentynkami postanowili połączyć święto zakochanych z akcją krwiodawstwa. Inicjatywa miała na celu zorganizowanie kampanii informacyjnej promującej ideę oddawania krwi wśród lokalnej społeczności. Krew jest niezbędna do ratowania ludzkiego życia. Nie da się jej wyprodukować, ale można się nią podzielić. Grupa uczestników postanowiła przekazać swoim kolegom i koleżankom niezbędne informacje dotyczące procesu oddawania krwi. Osoby zaangażowane w akcję liczą na to, że dzięki podjętym działaniom wzrośnie świadomość dotycząca krwiodawstwa i konieczności oddawania krwi, która jest ważnym lekiem możliwym do pozyskania jedynie od drugiego człowieka.

Młodzież swoje działania rozpoczęła od wykonania gazetki informacyjnej dotyczącej krwiodawstwa. Uczestnicy wzięli także udział w pogadance na temat sposobów oddawania krwi oraz rad, jak się do tego przygotować. Młodzi ludzie usłyszeli również, jak uzyskać tytuł Honorowego Dawcy Krwi i jakie przywileje się z tym wiążą. Przygotowali także materiały informacyjne w formie ulotki dotyczące miejsca oraz terminu pobierania krwi w Białymstoku. W ramach inicjatywy młodzież zachęcała siebie nawzajem do wsparcia akcji. Wszyscy aktywnie zaangażowali się w podjęte działania, uświadamiając sobie, że oddając krew, można uratować czyjeś życie.

Wasilków: Oddaj krew, podziel się cennym darem na Walentynki osiww inicjatywa krwiodawstwa 15022023 03 Wasilków: Oddaj krew, podziel się cennym darem na Walentynki Wasilków: Oddaj krew, podziel się cennym darem na Walentynki

Autor tekstu i zdjęć: Ewa Wołkowycka, Magdalena Waszkuć – wychowawcy w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.