pdptr

dkba1

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 17 lat. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, gdzie także w tym roku Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie zgłosił inicjatywę za pomocą elektronicznego formularza.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu młodzieży do zasobów internetowych. W związku z powyższym uczestnicy OSiW z inicjatywy Rady Młodzieży przeprowadzili wiele działań, które miały służyć realizacji powyższego celu. Młodzież wzięła udział w prelekcji na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, przygotowała gazetkę okolicznościową oraz stworzyła plakat nawiązujący do wzięcia udziału w wyzwaniu #podlaskaoffline, który został wywieszony w Ośrodku. Uczestnicy zachęcali siebie nawzajem do ograniczenia do minimum korzystania z telefonów komórkowych, zyskując w ten sposób wolny czas.

Podsumowaniem działań w ramach Obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w OSiW OHP w Wasilkowie, był test wiedzy z zakresu przygotowania do bezpiecznego funkcjonowania w sieci.

osiwwasilkow dzienbezpiecznegointernetu 10022021 2  osiwwasilkow dzienbezpiecznegointernetu 10022021 3

osiwwasilkow dzienbezpiecznegointernetu 10022021 6  osiwwasilkow dzienbezpiecznegointernetu 10022021 5

Autor tekstu: Ewa Wołkowycka, Barbara Czajkowska – st. wychowawcy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie
Autor zdjęć: Ewa Wołkowycka – st. wychowawca Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.