erasmus plus logo

Uczestnicy wymiany międzynarodowej „W rytmie duszy” blisko przez tydzień czasu w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie realizowali ciekawy program integracyjno-międzykulturowy. Pełni pozytywnych wrażeń i nowych znajomości mogli rozjechać się do swoich domów. W trakcie trwania projektu było bardzo aktywnie i intensywnie. Podopieczni OHP z Hufca Pracy w Kolnie i rówieśnicy z Litwy mogli poczucie swojego wewnętrznego rytmu wyrażać podczas ekspresyjnego tańca w białostockim Studio Tańca Feniks. Znaleźli też czas na wspólny śpiew, wieczory kultur z przyśpiewkami lokalnego zespołu ludowego, wiele gier integracyjnych oraz wyprawy edukacyjne po okolicy Wasilkowa i Białegostoku. Utworzyli też grupę facebookową pod nazwą „In the rhythm of the soul”, na której dzielą się wrażeniami oraz informacjami, które składają się na całość projektu.

Uczestnicy na zakończenie zgodnie przyznali, że wymiana otworzyła ich na nowe doznania oraz sprawiła, że stali się bardziej otwarci na inne kultury i tradycje. Młodzież oznajmiła również, że w najbliższym, możliwym czasie z przyjemnością spotka się ze swoją grupą w celu stworzenia jak największego przekazu rezultatów swojego projektu dla społeczności lokalnej zarówno na Litwie jak i w Polsce. Wymianę zrealizowano w ramach programu Erasmus +. Koordynatorem projektu była Dominika Januć, spec. ds. programów międzynarodowych Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Białymstoku.

pwk_wrytmieduszy_06072021_01
pwk_wrytmieduszy_06072021_02
pwk_wrytmieduszy_06072021_03
pwk_wrytmieduszy_06072021_04
pwk_wrytmieduszy_06072021_05
pwk_wrytmieduszy_06072021_06
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

Autor tekstu i zdjęć: Dominika Januć – koordynator projektu, ZPM Podlaskiej WK OHP

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.