• Kontrast strony
Wasilków: Integracja pokoleń

W dniu 30 listopada 2022 roku młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP z Wasilkowa wyjechała do Białegostoku. W Stowarzyszeniu Białystok – Eindhoven, aktywni z ramienia Rady Młodzieży zorganizowali wraz z opiekunem bal pt. „Czar Seniora”. Nasze uczestniczki przygotowały repertuar w formie ponadczasowych utworów wokalnych, promując działalność Ośrodka OHP.

Pomoc była skierowana do seniorów, którzy korzystają ze wsparcia Stowarzyszenia. Uczestnicy Ośrodka dobrze wiedzą, że istnieją różne zależności łączące poszczególne pokolenia. Bardzo ważne jest kształtowanie pozytywnej postawy młodych w stosunku do seniorów, ale równie ważne jest też to, co młodzież potrafi wnieść w życie osób starszych. Oba pokolenia bardzo często nawzajem się uzupełniają, rozumieją, a nawet potrafią każdy dzień zmienić w czas wyjątkowy. I ten dzień taki był. Na tę okazję dziewczęta przygotowały również konkursy, wróżby Andrzejkowe, przepowiadanie przyszłości. Niezapomniana atmosfera i wspaniała muzyka, a do niej nie zabrakło przestrzeni do tańca. Spotkanie przebiegło w niezwykle życzliwej, ciepłej atmosferze przy pysznych słodkościach, które ufundował właściciel cukierni „Sowa” z Białegostoku.

„Przyjęcie było spełnieniem naszych marzeń. Tak dobrze być wśród innych, bawić się i śmiać!” – mówili wzruszeni Seniorzy. „W młodości często chodziliśmy na różne przyjęcia, bardzo lubiliśmy tańczyć. Cieszymy się, że znowu mogliśmy wyrazić swoje emocje na parkiecie". Emeryci znów dali radę! „Poczuliśmy ducha młodości!” – dodali z uśmiechem. Po raz kolejny nasi Seniorzy udowodnili, że na dobrą zabawę nigdy nie jest za późno. Wiek nie stanowi żadnej przeszkody. Do tego dobry humor, doborowe towarzystwo uczestników z wasilkowskiego Ośrodka i niezapomniana zabawa była wyśmienita. Spotkanie stało się okazją do wzmocnienia wzajemnej integracji międzypokoleniowej. Cieszymy się, że nasi Seniorzy czują się dobrze wśród nas.

Wasilków: Integracja pokoleń osiww czar seniora 06122022 03

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Czajkowska wychowawca Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.