Wasików: Trening tenisa stołowego

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie odbył się trening tenisa stołowego. Zajęcia rozpoczęły się od wspólnej rozgrzewki, która była nastawiona na ćwiczenia poprawy sprawności fizycznej i kształtowanie cech motorycznych tj. szybkość, zwinność, siła i wytrzymałość w różnej formie wyścigów, ćwiczeń ogólnorozwojowych, jak i zabaw integracyjnych.

Trening skupiał się na nauce prawidłowego uchwytu rakietki, poznania podstawowych uderzeń technicznych w tenisie stołowym: atakujących (topspin, smecz, kontratopspin, flip), obronnych (blok, lob, odrzutka, „złapanie”) i przygotowujących (przebicie, półwolej) oraz naukę prawidłowego serwisu i ćwiczeń w parach. Na koniec zajęć rywalizując na punkty został rozegrany pierwszy sparing.

Uczestnicy podczas zajęć świetnie się bawili i integrowali, wszystkim towarzyszył dobry humor i poczucie aktywnie spędzonego czasu. Tenis stołowy jest coraz popularniejszą dyscypliną sportu wśród naszych uczestników. Ma wiele zalet takich jak poprawa odporności, rozładowanie stresu, zwiększenie wydolności organizmu, przeciwdziała takim chorobom jak cukrzyca, otyłość i choroby serca oraz wysmukla sylwetkę. To fantastyczny trening charakteru, uczy zdrowej rywalizacji, jak mimo porażek konsekwentnie dążyć do celu.

Wasików: Trening tenisa stołowego Wasików: Trening tenisa stołowego Wasików: Trening tenisa stołowego

Autorzy tekstu i zdjęć: Dominika Kazimierowicz-Hanusiak i Ewa Wołkowycka – wychowawcy OSiW w Wasilkowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.