W dniu 20 października 2021 roku młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie w ramach inicjatywy Rady Młodzieży postanowiła wesprzeć seniorów i osoby niepełnosprawne. Nasi uczestnicy odwiedzili Centrum Wsparcia Społecznego w Białymstoku. Tego typu działania są doskonałym przykładem integracji międzypokoleniowej. Spotkanie nauczyło jak dzielić się wiedzą i doświadczeniem, stało się świetnym impulsem do pracy na rzecz lokalnej społeczności.

Uczestnicy Ośrodka wspólnie z seniorami zorganizowali i przeprowadzili warsztaty wokalne, recytatorskie, ruchowe, taneczne. Celem zajęć była integracja młodzieży i osób starszych oraz promocja działań międzypokoleniowych. Bezinteresowna pomoc drugiej osobie, to najlepsza nauka drugiego człowieka, nauka człowieczeństwa. To też sztuka udzielania pomocy i proszenia o nią. Choroba, bieda, ograniczenia – nie są wstydliwymi sprawami. To część życia i trzeba pamiętać, że w każdej chwili mogą one dotknąć każdego. Pomoc drugiemu człowiekowi sprawia też, że świat, w którym żyjemy, staje się bardziej ludzki, przyjazny, nie jest bezdusznym miejscem, gdzie rządzi tylko pieniądz. Nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszą rzeczywistość.

Nasi wychowankowie stwierdzili, że w dzisiejszym świecie nie wszyscy mają równe szanse. Niektórzy rodzą się chorzy, innym przytrafia się choroba, a są i tacy, którzy nie mają środków do życia. Takim osobom trzeba pomagać. Okazało się, że mimo tak dużej różnicy wieku, mamy wiele wspólnych zainteresowań i możemy spędzać czas razem z obopólną korzyścią.

osiww_pomocnadlon_251021_01
osiww_pomocnadlon_251021_02
osiww_pomocnadlon_251021_03
osiww_pomocnadlon_251021_04
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Autor tekstu: Barbara Czajkowska – wychowawca Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie
Autorzy zdjęć: Barbara Czajkowska – wychowawca Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie, uczestnik OSiW w Wasilkowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.