Suwałki: Wizyta studyjna w firmie Salag

Uczestnicy suwalskiego Hufca Pracy, uczniowie klasy III, odbyli wizytę studyjną w znanej nie tylko w Suwałkach, firmie Salag. Spotkanie zorganizowała, kadra suwalskiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży. Tego typu wydarzenie, to niepowtarzalna okazja dla młodych ludzi, aby poznać bliżej specyfikę zakładu pracy, realne możliwości pracy w branży produkcyjnej i przyjrzeć się środowisku w jakim wykonuje się tą pracę.

Salag to lider w branży produkcji listew przypodłogowych, kompozytowych desek tarasowych, paneli ściennych i podłogowych. Firma była wielokrotnie nagradzana, kładzie nacisk na nowoczesne rozwiązania oraz dba o środowisko dzięki stosowaniu wielu innowacji w procesie produkcji.

W trakcie wizyty, młodzież dowiedziała się, jak wygląda praca pomocnika produkcji, jak powstają panele, co robi się w dziale konfekcjonowania, z jaką prędkością działa drukarka przemysłowa oraz dlaczego warto szkolić się z obsługi maszyn typu CNC. U kandydatów do pracy punktowane są umiejętności obsługi wózka jezdniowego, potencjał manualny i zaangażowanie w pracę. Przydają się też nieoczywiste umiejętności takie jak, „dobre oko” do mieszania kolorów, chęć wprowadzania ulepszeń czy też pomysłowość. Aplikować do pracy można tyko poprzez przesłanie CV na maila, do działu rekrutacji. Należy akcentować kompetencje miękkie i chwalić się swoimi sukcesami, wtedy rekruter na pewno zainteresuje się kandydatem.

Dzięki tej wizycie, młodzież poznała charakter pracy i możliwości rozwoju oraz awansu w dużej firmie, o ugruntowanej pozycji na rynku. Dało się wyczuć otwartość na młode osoby, a uczestnicy OHP, planując swoją przyszłość po ukończeniu szkoły, śmiało mogą zacząć od wysłania CV do pracy w firmie Salag.

ceipms_salag_29042022_01
ceipms_salag_29042022_02
ceipms_salag_29042022_03
ceipms_salag_29042022_04
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Autor tekstu: Urszula Rytwińska – pośrednik pracy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach
Zdjęcia: Ewelina Cebelińska – specjalista ds. rozwoju zawodowego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.