• Kontrast strony
Suwałki: Jak zostać fotografem

Uczestnicy suwalskiego Hufca Pracy, uczniowie klasy III, zostali zaproszeni na kolejną wizytę studyjną. Kadra z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach zabrała młodzież do studia prowadzonego przez pasjonatkę fotografii, panią Edytę Sieńkowską. Dzięki tej wizycie, młodzież dowiedziała się jak pasja może przerodzić się w zawód, poznała charakter pracy w branży usługowej i możliwości rozwoju własnej firmy. Najciekawszym elementem okazało się zrobienie zdjęć wszystkim uczestnikom, które każdy z nich będzie mógł wykorzystać do swojego CV.

Celem wizyty było nie tylko zapoznanie uczestników z pracą w zawodzie fotografa, ale przede wszystkim zasadami pozyskania funduszy na założenie własnej działalności, poszerzenia wiedzy dotyczącej kwalifikacji i kompetencji niezbędnych do pracy w branży usługowej.

W trakcie wizyty, młodzież dowiedziała się czym różni się robienie zdjęć w studiu od tzw. pleneru, po co są potrzebne 2 aparaty na sesji, jakie są szkolenia w tej branży oraz ile kosztuje sprzęt, oprogramowanie czy wynajęcie lokalu? Decyzję o założeniu firmy i rozwoju swojej pasji w coś poważniejszego, prowadząca podjęła po kilku latach fotografowania rodziny i znajomych. Uczyła się pracy z aparatem, rozmowy z modelami, rozgryzała tajniki oprogramowania Photoshop czy GIMP. Podkreślała, że bardzo istotne są szkolenia i ciągłe obserwowanie rynku, trendów i nowości, żeby przyciągnąć klientów.

ceipms_wizytafotograf_21052022_01
ceipms_wizytafotograf_21052022_02
ceipms_wizytafotograf_21052022_03
Previous Next Play Pause
1 2 3

Autor tekstu i zdjęć: Urszula Rytwińska - pośrednik pracy w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.