Co roku 14 czerwca, w rocznicę urodzin austriackiego lekarza – patologa i immunologa, noblisty i odkrywcy systemu grup krwi Karla Landsteinera, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. Wydarzenie to jest okazją by podziękować i uhonorować dobrowolnych dawców krwi oraz podnieść świadomość na temat potrzeby regularnego jej oddawania.

Do tegorocznej akcji zorganizowanej przez Wojskowy Klub HDK przy 18 Łomżyńskim Pułku Logistycznym przyłączyła się młodzież Hufca Pracy w Łomży. Ci, którzy zdecydowali się na oddanie krwi, zrobili to w większości po raz pierwszy. Towarzyszyły im wielkie emocje, a także satysfakcja, że w ten sposób pomagają innym ludziom i być może ratują komuś życie. Co najważniejsze uczniowie zapowiedzieli, że nie była to jednorazowa akcja – kolejna zaplanowana została na sierpień.

Za Waszą cudowną postawę godną naśladowania oraz za ogromną chęć niesienia pomocy innym składamy ogromne podziękowania.

hpl_krwiodastwo_15062021_01
hpl_krwiodastwo_15062021_02
hpl_krwiodastwo_15062021_03
hpl_krwiodastwo_15062021_04
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Autor tekstu i zdjęć: Anna Dziemiańczuk – Komendant Hufca Pracy w Łomży

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.