• Kontrast strony

Obywatele Unii Europejskiej lub EFTA mają prawo do poszukiwania zatrudnienia w innym państwie członkowskim, otrzymywania takiej samej pomocy ze strony krajowych urzędów pracy i podejmowania zatrudnienia na takich samych warunkach, jak obywatele przyjmującego państwa członkowskiego. Jeśli zamierzasz pracować za granicą powinieneś zapoznać się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w sektorze pracy tymczasowej. Zagadnienia, które mogą Cię na początku interesować, to: jakie zakwaterowanie otrzymasz? Jak zostanie ustalone twoje wynagrodzenie? Jaki rodzaj umowy otrzymasz? Co jeśli zachorujesz?

Na te i inne pytania można było uzyskać informacje na kolejnym dniu doradczym EURES w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Łomży w ramach kampanii informacyjnej ELA „Prawa przez cały rok” zorganizowanej przez Europejski Urząd ds. Pracy.

Autor tekstu: Anna Łomotowska – pośrednik pracy/asystent Eures Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Łomży

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.