W dniu 30 listopada 2021 r. młodzież Hufca Pracy w Łomży – uczniowie klas III z Zespołu Szkół im. S. Staszica w Łomży wzięła udział w projekcji filmu pt. „Wilk, lew i ja” w kinie Millenium. Film został stworzony przez wyjątkowe filmowe małżeństwo – reżysera Gilles de Maistre oraz scenarzystkę Prune de Maistre, którzy specjalizują się w inspirujących historiach o naturze, zwierzętach i niesamowitej więzi, jaką można z nimi nawiązać. „Wilk, lew i ja”, to piękna, ciepła opowieść o młodej pianistce, która rezygnuje z kariery i staje się opiekunką młodego wilczka i lwiątka. Dziewczyna, tak jak jej zmarły dziadek, jest obrończynią fauny i flory i nie godzi się na chwytanie zwierząt do celów badawczych, czy rozrywkowych. To piękna i pełna ciepła historia o niezwykłej przyjaźni człowieka z naturą w otoczeniu tętniącej pięknem dziewiczej przyrody Kanady.

Czas spędzony w kinie pozwala nam oderwać się od codziennych obowiązków i stresów. To chwila relaksu i odpoczynku, w którym nie myślimy o niczym innym, śledząc akcję dziejącą się na ekranie. Kino ma również inne zalety – pozwala nam na poznanie innego spojrzenia na określone kwestie, ukazuje inne kręgi kulturowe, pozwala dostrzec piękno tam, gdzie wcześniej go nie szukaliśmy.

hpl kino 02122021 02

Autor tekstu i zdjęć: Natalia Gniazdowska – młodszy wychowawca Hufca Pracy w Łomży

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.