• Kontrast strony
Łomża: Mały wysiłek – wielka pomoc.

„Warto pomagać, bo dobro wraca”

Łomżyński Hufiec Pracy włączył się w realizację dwóch ogólnopolskich inicjatyw prospołecznych „Pomoc dla Dawida” oraz „Nakręcamy się dla Patryka”. Młodzież pokazała, że los ich rówieśników nie jest im obojętny. Z ogromnym zaangażowaniem zbierane były plastikowe nakrętki, organizowane też były przedmioty, które można będzie wystawić na licytacje. Informacje o zbiórkach rozpowszechniano także wśród pracodawców zachęcając do przekazywania 1% podatku oraz środków finansowych na konto Dawida – tym samym umożliwiając sfinansowanie kosztownych rehabilitacji.

Poprzez takie przedsięwzięcia młodzież uczy się zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, a także otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.

hpl inicjat ogolnopolska 20042022 01

Autor tekstu i zdjęć: Marzena Pachucka – wychowawca Hufca Pracy w Łomży

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.