• Kontrast strony
Łomża: Salon piękności w MOPS

Dom Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży zamienił się w „Salon Piękności”, a wszystko to dzięki inicjatywie Rady Młodzieży z Hufca Pracy w Łomży. Dziewczęta, które w wolnych chwilach zgłębiają techniki zdobienia paznokci postanowiły sprawić przyjemność osobom starszym i stworzyły stanowiska, na których malowały paniom paznokcie metodą hybrydową. Radość Seniorów była bardzo duża.

Panie tego dnia czuły się wyjątkowo, nie tylko za sprawą odwiedzin młodych uczennic, ale przede wszystkim dlatego, że poświęcono im chwilę uwagi i podarowano szczery uśmiech. Podopieczne Klubu Seniora jednogłośnie stwierdziły, że takie miłe odwiedziny i zarazem fantastyczną niespodziankę mogą mieć codziennie. Inicjatywa, która w tym roku zrealizowana została po raz pierwszy na pewno zostanie powtórzona.

Działanie miało na celu wzbudzenie wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka oraz integrację młodego pokolenia ze starszym. Wizyta w placówce dodała dziewczętom pewności siebie i wiary we własne umiejętności. Radość pań na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Łomża: Salon piękności w MOPS hpl seniorzy 29042022 02

Autor tekstu: Marzena Pachucka – wychowawca Hufca Pracy w Łomży
Zdjęcia: Danuta Jankowska – wychowawca Hufca Pracy w Łomży

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.