Łomża: Jak dbać o zdrowie psychiczne?

2 października 2023 roku w ramach działań z zakresu programu profilaktycznego OHP „Życie jest przede mną” w Zespole Szkół SWEiRP im. St. Staszica w Łomży w klasie drugiej dobyły się zajęcia, których głównym celem było uświadomienie młodzieży czym jest i jak jest ważne zdrowie psychiczne. Po prezentacji filmu „Ogarnij się – depresja u młodzieży” odbyła się pogadanka.

Uczestnicy dowiedzieli się, jak istotny wpływ na zdrowie psychiczne ma między innymi: aktywność fizyczna, odpoczynek i sen, kontakt i dobre relacje z otoczeniem oraz pozytywne myślenie. Zajęcia poprowadzili wspólnie wychowawca Hufca Pracy w Łomży i wychowawca klasy IIB. Dziękujemy wychowawcy klasy i liczymy na dalszą owocną współpracę.

Autor tekstu i zdjęć: Anna Grzymkowska – wychowawca Hufca Pracy w Łomży

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.