Łomża:

Dzień gier planszowych był okazją do zachęcenia młodzieży, nauczycieli do popularyzacji po części zapomnianych planszówek. Dzisiejsza młodzież w większości procentowej korzysta z gier, ale komputerowych i na smartfonach.

Ile to przyjemności sprawia zastanowienie się nad ruchem pionka w zwykłych warcabach i pobicie przeciwnika w jednym ruchu 4 razy. W innej grze używa się kości z oczkami i trzeba wyrzucić na trzy oczka aby wejść do gry, a potem tak rzucać, by nie tracić funduszy w grze „Droga do Euro”. Z kolei „Gorący ziemniak” to gra gdzie całą społeczność klasową można pobudzić do szybkiego odpowiadania i odrzucania od siebie woreczka będącego ziemniakiem, jak najszybciej po udzielonej pierwszej skojarzonej odpowiedzi.

Spróbujcie i wy od czasu do czasu oderwać się od elektroniki na rzecz zwykłej towarzyskiej planszowej gry.

Łomża: "Chińczyk, gęś…" - dzień gier planszowych Łomża: "Chińczyk, gęś…" - dzień gier planszowych Łomża: "Chińczyk, gęś…" - dzień gier planszowych Łomża: "Chińczyk, gęś…" - dzień gier planszowych

Artykuł tekstu: August Mrozowicz – wychowawca Hufca Pracy w Łomży
Autorzy zdjęć: Rafał Onyszko – wychowawca Hufca Pracy w Łomży, Grzegorz Filipkowski – wychowawca klasy IIa BS I St. w Łomży

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.