• Kontrast strony

Czas pandemii dla wszystkich ludzi jest szarym, smutnym i przygnębiającym okresem w życiu. Boimy się o swoje zdrowie, jak i bliskich. Wszechobecny wirus COVID-19 wpłynął niekorzystnie na otaczającą nas rzeczywistość. Związane z nim obostrzenia pozbawiły wielu aktywności, radości i uśmiechu.

Odczuła to w szczególności uczestniczka Hufca Pracy w Kolnie Julia Marchewka, która jest osobą bardzo wrażliwą. Mimo tego, stara się wspierać i podnosić na duchu osoby bliskie, koleżanki i kolegów. Dlatego też, przedstawiła swój pomysł, aby zorganizować inicjatywę „Uśmiech dla wszystkich” polegającej na wręczaniu własnoręcznie zrobionych kartek z hasłami motywującymi dla społeczności lokalnej. Dziewczynie zależało na tym, aby poprawić nastrój i wywołać uśmiech na twarzach ludzi ze środowiska lokalnego.

Młodzież uczestnicząca w tego typu spotkaniach uczy się współpracy, szacunku i odpowiedniego zachowania wobec innych osób oraz integruje się ze społecznością lokalną.

hpkolno usmiechnijsie 22042021 1  hpkolno usmiechnijsie 22042021 3

Autor tekstu i zdjęć: Agnieszka Duda – st. wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.