• Kontrast strony
Kolno: Przemoc w rodzinie – spotkanie z policjantem

Uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie wzięli udział w spotkaniu z policjantem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kolnie mł. asp. Adamem Cwaliną. Tematem spotkania była przemoc w rodzinie. Prawo zabrania stosowania przemocy i krzywdzenia swoich bliskich. „Jeżeli Ty lub ktoś inny z Twoich bliskich jest ofiarą przemocy ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc. Prawo stoi po twojej stronie” – uświadomił młodych ludzi prowadzący

Uczestnicy dowiedzieli się m.in. czym jest przemoc w rodzinie, do jakich instytucji pomocowych należy się udać w razie jej wystąpienia. Poruszono także tematykę dotyczącą przepisów prawa regulujących problematykę przemocy w rodzinie oraz podejmowania określonych działań mających na celu udzielenie stosownej pomocy w rodzinie poprzez wszczęcie procedury „Niebieskiej Karty”.

Było to bardzo ważne i pouczające spotkanie. Dzięki niemu uczestnicy po raz kolejny zrozumieli, że przemoc jest negatywnym zachowaniem oraz że należy się jej stanowczo przeciwstawiać. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do policjanta.

Autor tekstu i zdjęć: Agnieszka Duda – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.