W Hufcu Pracy w Kolnie zakończył się program edukacyjno-profilaktyczny pt. „Akceptuję siebie”. Był on realizowany z grupą młodych uczestniczek hufca pracy wkraczających w dorosłe życie. Powstał na skutek codziennych kontaktów z dziewczętami i rozmów o ich trudnościach, problemach, zmaganiach, o tym jak widzą siebie, co o sobie myślą.

Uczestniczki wzięły udział w dwudziestogodzinnym cyklu zajęć wychowawczych, na których wychowawca poruszał tematy związane z poczuciem własnej wartości i indywidualności, odkrywaniem w sobie pasji, planów na przyszłość, jak również temat bycia kobietą. Na przestrzeni czasów zmieniła się rola kobiet. Dzisiejszy świat stawia przed nimi wiele wyzwań, co bywa dla wielu z nich bardzo trudne. Podczas zajęć dziewczęta dowiedziały się, że każda z nich jest wyjątkowa i wartościowa. Spotkania pomogły uczestniczkom w zmianie stosunku do siebie, ułatwiły dostrzeżenie mocnych stron, wzmocniły wiarę we własne możliwości.

hpkol akceptujesiebie 10062021 02 hpkol akceptujesiebie 10062021 01 hpkol akceptujesiebie 10062021 03

Autor tekstu: Milena Samul – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie
Zdjęcia: Agnieszka Duda – st. wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.