• Kontrast strony
Kolno: Prezentacja postaci rotmistrza Witolda Pileckiego

W Hufcu Pracy w Kolnie zostało zorganizowane spotkanie uczestników koła patriotycznego „Niezłomni” celem poznania postaci rotmistrza Witolda Pileckiego oraz uczczenia rocznicy jego śmierci z rąk funkcjonariuszy UB. Była to wybitna osoba, bohater, który oddał życie za Ojczyznę, należał do Żołnierzy Wyklętych.

Młodzież z zainteresowaniem obejrzała prezentację o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Rozmawiano o tych nieludzkich czasach wojny i okupacji oraz powojennych prześladowaniach przez reżim komunistyczny. Następnie wyświetlony został film na temat dokonań i zasług rotmistrza. Po jego zakończeniu dyskutowano na czym polegała wielkość tego bohatera?

Zajęcia pozwoliły poznać prawdę historyczną o losach Żołnierzy Wyklętych oraz zachować pamięć o nich. Kształcona była też postawa patriotyczna. Rozwinęły się zainteresowania historyczne młodzieży.

Autor tekstu i zdjęć: Tomasz Nagórski – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.