• Kontrast strony
Kolno: Mikołajki

Wszyscy niecierpliwie oczekujemy zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Miasto rozbłysło świątecznymi światełkami, a na ulicach leży pierwszy śnieg. W grudniu najbardziej wyczekiwanym gościem jest św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. 6 grudnia obchodzimy jego imieniny. Zwyczaj Mikołajek polega na wzajemnym obdarowywaniu się prezentami – wiele dzieci znajduje w bucie lub pod poduszką drobny upominek, będący przygotowaniem do podarków, które znajdą się pod choinką.

Tego dnia w Hufcu Pracy w Kolnie panowała wyjątkowa atmosfera. Był to dzień pełen zabawy i uśmiechów. Uczestnicy i wychowawcy zadbali o to, aby zapanował prawdziwie magiczny nastrój. Już od rana w świetlicy rozbrzmiewały świąteczne przeboje muzyczne, które umilały czas wykonywania ozdób, którymi została udekorowana hufcowa choinka. Uczestnicy sami decydowali, jak będą wyglądały ich dekoracje i z czego będą się składać. Przygotowanie ozdób świątecznych było czasochłonne i wymagało dużej cierpliwości. Uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością i samodzielnością.

Jak co roku w tym dniu, nie mogło też zabraknąć Mikołaja. Uczestnicy hufca wraz z absolwentami przebrani za Mikołaja i jego pomocników zaopatrzeni w słodycze ruszyli na ulice miasta, by rozdając słodycze życzyć przechodniom wesołych świąt. Odwiedzili również dyrektora i nauczycieli z Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie, do której uczęszczają oraz lokalnych pracodawców. Podczas spotkania panowała wyjątkowo miła atmosfera i z pewnością można już było wyczuć magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Mikołajki to radość dzielenia się, która jest wielkim darem serca dla każdego, kto umie dawać dobro innym.

Kolno: Mikołajki Kolno: Mikołajki Kolno: Mikołajki

Autor: Milen Samul – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie
Autor zdjęć: Tomasz Nagórski – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie, Agnieszka Duda-p.o. Komendanta Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.