Janusz Korczak, to piękna postać w naszej historii. Jego poglądy na wychowanie są aktualne do dziś. Uczył jak kochać dziecko. Mówił o jego podmiotowości i prawach. Poszedł ze swoimi dziećmi na śmierć, opiekował się nimi do końca.

Uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie w dniu 1 czerwca 2021roku brali udział w zajęciach wychowawczych na temat praw dziecka. Szczególne miejsce zajęła w ich propagowaniu pedagogika Janusza Korczaka. Młodzież obejrzała krótki film o tej postaci. Następnie dyskutowano o życiu i dokonaniach wielkiego pedagoga i jednocześnie lekarza. Podkreślono jego działalność na rzecz dzieci. Dużo uwagi poświęcono prawom dziecka. Na zakończenie młodzież recytowała cytaty zaczerpnięte z utworów Janusza Korczaka.

Przez udział w zajęciach wychowawczych uczestnicy poznali prawa dziecka i poglądy Janusza Korczaka. Dowiedzieli się o podmiotowości, szacunku i miłości do drugiego człowieka. Uświadomiono młodych ludzi czym był holokaust i okrucieństwo II wojny światowej.

Autor tekstu i zdjęcia: Tomasz Nagórski - wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.