• Kontrast strony
Kolno: Dzień Ligi Ochrony Przyrody

W obecnych czasach ochrona środowiska jest bardzo istotną kwestią. Każdy z nas wie, jak dużo zmian klimatycznych pojawiło się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Mimo, iż wiemy jak wiele naszych działań ma wpływ na środowisko, w którym żyjemy, o tyle nie zawsze wiemy, jak o nie dbać. Dlatego takie organizacje jak Liga Ochrony Przyrody są nam niezmiernie potrzebne. LOP to najstarsze tego typu stowarzyszenie ekologiczne w Polsce, które zostało założone przez prof. Adama Wodziczkę i sukcesywnie działa od 1925 roku. Pierwszy zjazd organizacyjny odbył się 9 stycznia 1928 roku i co roku tego dnia obchodzimy Dzień LOP.

Z okazji święta LOP uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie zebrali się w świetlicy, by uczcić święto. Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia filmu na temat ochrony przyrody. Po seansie uczestnicy rozmawiali na temat zagrożeń, które niesie za sobą zanieczyszczenie środowiska. W trakcie dyskusji młodzież wykonała również gazetkę tematyczną. Na zakończenie zajęć uczniowie wspólnie z wychowawcami rozwiesili w okolicy kolneńskiego hufca wcześniej przygotowaną karmę dla ptaków.

Spotkanie miało na celu spopularyzowanie działania LOP i zachęcenie młodzieży do systematycznego uczestnictwa w działaniach na rzecz ochrony środowiska oraz kształtowanie właściwych postaw młodzieży, przez ukazywanie bogactwa, piękna i znaczenia przyrody, budzenie jej umiłowania  i poszanowania, szerzenie zrozumienia celów ochrony przyrody i środowiska oraz problemów i zagrożeń.

Kolno: Dzień Ligi Ochrony Przyrody Kolno: Dzień Ligi Ochrony Przyrody Kolno: Dzień Ligi Ochrony Przyrody Kolno: Dzień Ligi Ochrony Przyrody Kolno: Dzień Ligi Ochrony Przyrody

Autor tekstu: Przemysław Śniadach – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie
Zdjęcia: Milena Samul – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.