pdptr

dkba1

Dzień Kobiet obchodzimy co roku od ponad stu lat. Przypada on na 8 marca, a jego kwiatowym symbolem są tulipany, które są oznaką sympatii. W związku z powyższym w Hufcu Pracy w Kolnie z inicjatywy Rady Młodzieży odbyły się warsztaty robienia tulipanów metodą origami, które później uczestnicy mogli wręczyć dla swoich bliskich kobiet. Kwiatowe dekoracje z papieru to łatwe w wykonaniu ozdoby, które mogą być bardzo miłym prezentem.

Wykonanie tulipana techniką origami to sama radość i zajmuje niewiele czasu. Sama sztuka pochodzi z Chin, chociaż za jej kolebkę tradycyjnie uznaje się Japonię. Szybko rozpowszechniła się również w Europie. W XX wieku ustalono reguły składania figurek: punktem wyjścia powinna być kwadratowa kartka papieru, nie można używać kleju, nożyczek ani ozdabiać figurek malowaniem.

Swoje coroczne święto w marcu obchodzą nie tylko panie, ale również panowie. Choć jego popularność nie jest jeszcze tak duża, jak Dnia Kobiet, z każdym rokiem coraz więcej osób o nim pamięta. O swoich kolegach nie zapomniała przewodnicząca Rady Młodzieży Hufca Pracy w Kolnie Julia Marchewka, która na grupie Facebooka w imieniu wszystkich kobiet hufca złożyła najlepsze życzenia naszym mężczyznom.

hpkolno dzienkobiet 12032021 02 hpkolno dzienkobiet 12032021 03

Autor tekstu i zdjęć: Agnieszka Duda – starszy wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.