pdptr

dkba1

Z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku obchodzi się Dzień Bezpiecznego Internetu. W akcję angażuje się 45 krajów na świecie, której główny cel to inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce ten dzień jest organizowany przez państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Młodzież wzięła udział w działaniach zorganizowanych przez wychowawców w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2021. Uczestnicy przygotowali projekt plakatu nawołujący do wzięcia udziału w wyzwaniu #podlaskaoffline, wykonali gazetkę w Hufcu Pracy w Kolnie dotyczącą Dnia Bezpiecznego Internetu 2021, sprawdzali swoją wiedzę w teście wiedzy o bezpiecznym Internecie zamieszczonym na grupie Hufca Pracy w Kolnie na jednym z portali społecznościowych. Ponadto wychowawcy podczas zajęć on-line przeprowadzili rozmowy z uczestnikami w grupach wychowawczych na temat bezpieczeństwa w sieci. Zachęcali do odpoczywania offline i wskazywali na inne możliwości spędzania czasu wolnego niż tylko z urządzeniem.

Młodzież poprzez udział w działaniach poszerzyła swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa on-line i rozwinęła swoje umiejętności unikania zagrożeń w Internecie. Spotkania odbyły się z zachowaniem wszystkich zasad sanitarnych związanych z epidemią.

hpkolno dzienbezpiecznegointernetu 18022021 2  hpkolno dzienbezpiecznegointernetu 18022021 3

Autor tekstu i zdjęć: Tomasz Nagórski – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.