• Kontrast strony
Kolno: „Czwartek słodki, nie tylko tłusty”

Uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie włączyli się do inicjatywy Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP — akcja „Czwartek słodki, nie tylko tłusty” i wzięli udział w spotkaniu z dietetyk Panią Martyną Kozikowską. Na początku zajęć została przeprowadzona pogadanka na temat zasad prawidłowego odżywiania się oraz zdrowego stylu życia. Następnie omówiono Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży oraz Talerz Zdrowia.

Dietetyk nadmieniła również, iż: „Znaczenie dla zdrowia mają prawidłowe nawyki i zwyczaje żywieniowe, które najczęściej kształtują się właśnie w młodym wieku. Mówiąc o prawidłowym rozwoju, nie można zapominać o aktywności fizycznej, która jest niezwykle ważnym elementem prozdrowotnego stylu życia. Podobnie jak prawidłowe żywienie ma ona korzystny wpływ na samopoczucie, wzrost i rozwój młodego organizmu, a nawet na wyniki w nauce”. Organizm potrzebuje szeregu składników do prawidłowego funkcjonowania. Można je dostarczyć z dietą. Słowo to jednak nie oznacza tu odchudzania, lecz odpowiednio zbilansowany jadłospis. Celem spotkania było wzbogacenie wiedzy na temat zdrowego odżywiania, kształtowanie umiejętności oceniania własnego sposobu odżywiania, a także zachęta do podejmowania zdrowego stylu życia.

Kolno: „Czwartek słodki, nie tylko tłusty”

Autor tekstu i zdjęć: Agnieszka Duda – p.o. komendanta Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.