Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disneya.

W tym wyjątkowym dniu Przedszkole Miejskie nr 4 w Kolnie zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci, a dzieci przybyły przebrane w przepiękne stroje. Nie mogło zabraknąć także uczestników Hufca Pracy w Kolnie wraz z wychowawcami, którzy w ramach działań Rady Młodzieży, tego dnia poprowadzili „Bajkowy bal” dla przedszkolaków. Na początku spotkania młodzież przebrana w piękne stroje wesoło powitała maluchy. Następnie przeprowadziła zabawy, takie jak „Baloniku nasz malutki” lub „1,2,3 tygrysek patrzy”. Podczas balu nie zabrakło skocznej i rytmicznej muzyki, która zachęcała do zabawy. Na sali balowej można było spotkać wróżki, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów, strażaków, Spider-Mana, Kapitana Amerykę i wiele innych postaci. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia i w wesołej atmosferze młodzież pożegnała się z maluchami.

To spotkanie sprawiło zarówno dzieciom, jak i młodym ludziom bardzo wiele radości, a przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Uczestnicy kolneńskiego Hufca bardzo cenią sobie współpracę z przedszkolem i zawsze z wielkim entuzjazmem przygotowują się do spotkań z dziećmi. Działania na rzecz maluchów dostarczają młodzieży wiele pozytywnych wrażeń, ale też uczą cierpliwości, rozwijają kreatywność i dają wiele zadowolenia i satysfakcji.

hpk_bajkowybal_10112021_01
hpk_bajkowybal_10112021_02
hpk_bajkowybal_10112021_03
hpk_bajkowybal_10112021_04
hpk_bajkowybal_10112021_05
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Autor tekstu i zdjęć: Milena Samul – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.