• Kontrast strony
Kolno: Aktywnie i kreatywnie

Letnia pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, dlatego też kadra Hufca Pracy w Kolnie w ze swoimi podopiecznymi cofnęli się pamięcią do czasów własnego dzieciństwa i przypomnieli sobie, jak wspaniałe zastosowanie może mieć zwykła kreda.

Istotą zajęć była idea, że do wspólnych zabaw nie potrzeba było specjalistycznego sprzętu, a wystarczył kawałek przestrzeni, czasami patyk, kreda, skakanka, albo zwykły kamyk, który stawał się tym niezwykłym towarzyszem zabaw, dzięki wyobraźni. Teren przed budynkiem hufca z sprawą kredy zamienił się w kreatywny i kolorowy plan gier chodnikowych. Ideą strefy gier jest wykorzystanie znanych dawnych zabaw podwórkowych oraz gier planszowych w dużym formacie poprzez przeniesienie ich na chodnik. Można z nich korzystać zarówno w pojedynkę, jak i w mniejszych czy większych grupach. Młodzież oczywiście nie zawiodła i bardzo aktywnie i z pomysłem zaangażowała się w kolorowe zadanie. Stworzyli niesamowite plansze do gry i z wielkim entuzjazmem przystąpili do zabaw. Przyniosło to wiele radości i uśmiechu na twarzach uczestników. Przez chwilę wszyscy przenieśli się w świat beztroskich aktywności.

Gry chodnikowe rozbudzają kreatywność, ćwiczą koncentrację dzięki nim dotleniamy organizm oraz rozwijamy sprawność fizyczną. Są doskonałą formą zabawy dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. Dziś – już nieco zapomniane gry plenerowe dzięki hufcowym zajęciom, ponownie odżyły na kolneńskich chodnikach.

hpk_gryplener_10062022_01
hpk_gryplener_10062022_02
hpk_gryplener_10062022_03
hpk_gryplener_10062022_04
hpk_gryplener_10062022_05
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Autorzy tekstu: Agnieszka Duda – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie oraz Dorota Nicewicz – komendant Hufca Pracy w Kolnie
Zdjęcia: Dorota Nicewicz – komendant Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.