• Kontrast strony
Grajewo: Zwierzęta też chcą mieć święta

Za oknem zima, Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas dużymi krokami. Jest to szczególny czas, gdy pełni radości gromadzimy się przy wspólnym stole, ciesząc się wyjątkowymi przysmakami i ciepłem rodzinnym. W tym szczególnym okresie nie zapomnijmy o naszych braciach – tych mniejszych i bezbronnych, które dom znalazły w schroniskach i Fundacjach, często po tym, kiedy okazały się nietrafionym prezentem pod choinkę, albo po prostu znudziły się poprzednim właścicielom.

Okres zimowy to zawsze trudny czas dla zwierząt w schroniskach. To już drugi raz, kiedy młodzież z grajewskiego Hufca Pracy odwiedziła siedzibę Fundacji MagdaLena, przekazując rzeczy zebrane dla zwierzaków. Pani Iwona, wolontariuszka Fundacji opowiedziała młodzieży o smutnych historiach swoich podopiecznych, zachęcając do przekazywania tych informacji innym, być może chętnym do ich adopcji. Wiadomo, że nie każdy ma warunki, czy chęci, by posiadać „bezdomniaka”, ale każdy, tak jak młodzież z Hufca może wesprzeć je kocami, legowiskami, czy po prostu środkami czystości, które pomogą w funkcjonowaniu Fundacji. Organizując tego typu zbiórki, możemy choć trochę wesprzeć Fundację MagdaLena, a także podnieść świadomość młodzieży na temat potrzeb i praw zwierząt. Pamiętajmy, że pomaganie leży w naturze człowieka.

Grajewo: Zwierzęta też chcą mieć święta Grajewo: Zwierzęta też chcą mieć święta

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Laska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.