pdptr

dkba1

W ramach koła artystycznego „Odkrywcy talentów”, w dniu 17 lutego, uczestnicy Hufca mieli możliwość zapoznania się z nową sztuką zdobienia przedmiotów poprzez dekorowanie drewnianych szkatułek techniką decoupage. Sama nazwa zastosowanej metody wywodzi się od francuskiego słowa ,,decouper’’, które oznacza „wycinać”. 

Zajęcia rozpoczęły się od teoretycznego wprowadzenia jak przygotować przedmioty do ich metamorfoz, jak malować i wykańczać, po czym wszyscy z wielkim zapałem przystąpili do pracy. W swobodnej atmosferze młodzież tworzyła niepowtarzalne szkatułki. Zastosowano nowoczesne, jak i stylowe wzory z pięknymi motywami. Na drewnianych powierzchniach ten rodzaj dekoracji prezentował się szczególnie efektownie.

Uczestnicy stwierdzili, że dekorowanie przedmiotów techniką decoupage nie jest trudne, a przynosi mnóstwo satysfakcji. Zrobione własnoręcznie prace będą zdobiły pokoje uczestników lub podarują je bliskiej osobie.

hpgrajewo zajeciazdecoupage 18022021 1  hpgrajewo zajeciazdecoupage 18022021 2

hpgrajewo zajeciazdecoupage 18022021 4  hpgrajewo zajeciazdecoupage 18022021 5

Autor tekstu: Anita Suchodolska – mł. wychowawca Hufca Pracy w Grajewie
Autor zdjęć: Magdalena Laska – mł. wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.