Uczestnicy Hufca Pracy w Grajewie z kadrą włączyli się w kwestę na rzecz utwardzenia alejek na cmentarzu parafialnym i komunalnym w Grajewie. Stowarzyszenie Lepsze Grajewo już ósmy raz zorganizowało to ważne przedsięwzięcie, dzięki czemu dotychczas udało się utwardzić 1127 metrów alejek na lokalnym cmentarzu. W tym roku hufcowa Rada Młodzieży wyszła z pomysłem włączenia się w coroczną akcję i jako wolontariusze uczestnicy wzięli udział w kwestowaniu. Inicjatywa nie była łatwa, gdyż wymagała od młodych ludzi wrażliwości, cierpliwości i empatii oraz należytego szacunku dla miejsca, w którym odbywała się zbiórka.

Niewątpliwie refleksja, chwila zadumy i poczucie tworzenia czegoś ważnego towarzyszyły wszystkim kwestującym. Realizacja inicjatywy wpisuje się w proces wychowania młodych ludzi poprzez kształtowanie systemu wartości i poczucia sensu istnienia. Dbałość o nekropolię, miejsce wiecznego spoczynku ludzi, którzy przez lata tworzyli historię, kulturę i tradycje jest świadectwem naszej pamięci o bliskich.

hpg_kwesta_03102021_01
hpg_kwesta_03102021_02
hpg_kwesta_03102021_03
hpg_kwesta_03102021_04
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Autor tekstu: Magdalena Sawicka – komendant Hufca Pracy w Grajewie
Autor zdjęć: uczestnik Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.