• Kontrast strony

W Hufcu Pracy w Grajewie wraz z końcem maja zakończyła się realizacja wojewódzkiego programu edukacyjno-profilaktycznego pn. „To, co w życiu ważne” mającego na celu kształtowanie właściwych postaw i wartości wśród młodego pokolenia.

W programie wzięło udział 25 uczestników z III klasy branżowej szkoły w Wojewodzinie. Umiejętne wprowadzenie młodych ludzi w świat wartości, to szczególne zadanie rodziców, nauczycieli i wychowawców, zwłaszcza że nie zawsze system wartości młodego pokolenia odpowiada społecznym oczekiwaniom. Wielu młodych ludzi ulega negatywnym tendencjom w budowaniu systemu wartości, co powoduje coraz bardziej powszechne występowanie doświadczeń w obszarze ich niedostosowania społecznego.

Temat wartości, ich hierarchii, znaczenia w życiu nie tylko prywatnym, ale i zawodowym był podejmowany podczas realizacji całego programu. Na jego zakończenie młodzież wykonała „Torby Wartości”, na których każdy mógł napisać, co najbardziej w życiu ceni. Podsumowaniem programu jest stworzone przez uczestników hasło: Chwyć własną „Torbę Wartości” i podążaj z nią przez całe życie!

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Sawicka – komendant Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.